Molli

Máme nový přírůstek do rodiny  :o)

Je jím fenka: BAREVNÉHO BOLOŇSKÉHO PSÍKA
Bolonese coloured
a jmenuje se: Wanessa Sileko alias Molli
barva: hnědošedá + bílé znaky
povaha:velmi temperamentní,živá,milá,hodná a čistotná  :o)

Barevný boloňský psík – Bolonais color je malý společenský psík, který nezkazí žádnou legraci. Se svým temperamentem obstojí i při kynologických sportech a za jeho výkony se nebudete stydět ani při tanci se psem. Je učenlivý, takže při správném vedení nemá potíže s poslušností. Rozhodně nezapře svůj komediantský talent, který sdílí se svými nejbližšími příbuznými boloňskými psíky. Rychle se adaptuje na nové prostředí a velice rád cestuje. Se svou velikostí a váhou nemá problémy ani při cestování v kabině letadla, což nám umožní brát psíka i na dovolené. Hodí se jako mazlíček do rodin k větším dětem. Senioři ho ocení jako společníka i na dlouhé procházky. Je mazlivý a roztomilý, takže si lehce získá přízeň všech, kteří touží po malém společenském psíku.

Hlava - celek: Lebeční část je delší, než čenichová, hlava je harmonická v přirovnání k tělu. Lebka je na omak spíše plochá. Linie lebky a nosního hřbetu je rovnoběžná. 

Pysky: Horní pysky nejsou příliš dlouhé, okrajová sliznice je černě pigmentovaná. 

Chrup: Je úplný, skus je nůžkovitý, nebo klešťový. 

Čenichová partie: Čenich má být prostorný, ne špičatý a je zakončen hranatým nosem, jehož barva je černá, nebo může být v barvě barevného odstínu srsti.

Oči: Mají výraz živého a inteligentního psa. Jsou kulaté a více otevřené. Z bočního pohledu není patrné bělmo. Víčka jsou černě pigmentovaná a nemohou být mandlového tvaru.

Uši: Zavěšené uši jsou v nasazení většinou lehce zvednuté, což činí zdání celkově širší hlavy. Uši jsou pokryty dlouhou srstí.

Krk: Je bez laloku, jeho délka odpovídá přibližně 1/3 délky trupu.

Přední končetiny: Jsou rovné a po celé délce jsou pokryty dlouhou srstí. Z profilu je zápěstí poněkud pronešené. Tlapky jsou oválné, polštářky černé, drápy tvrdé.

Zadní končetiny: Stehna jsou zaoblená, dobře zaúhlená. Hlezno nemá být příliš sevřené. Pánevní končetiny jsou rovné. Tlapky jsou méně oválné, než přední, polštářky černé, drápy tvrdé.

Trup: Délka trupu je větší, než kohoutková výška - obdélníkový formát (čím je trup kratší, tím lepší). Hrudník je široký, hluboký, žebra jsou klenutá a zaoblená. Rovná hřbetní linie přechází v lehce zaoblenou bederní partii. Slabiny jsou nepatrně vtažené.

Ocas: Je nasazen v prodloužené zádi a je nesen přetočený nad hřbetní linii.

Samci musí mít normálně vyvinutá varlata nacházející se v šourku.

Srst: Je hustá a dlouhá, měkká, hedvábná - vlnitá až kadeřavá, po celém těle stejně dlouhá. Nepřiléhá přímo k tělu, zdá se být nadýchaná.

Barva srsti: Kromě celobílého zbarvení jsou povoleny všechny barvy a barevné kombinace.

Kohoutková výška:
- pes - do 28 cm
- fena - do 26 cm

Copyright 2011 © NG DOG | Provozováno na WebCMS